Ar bandėte vienas ir Vilniuje pervežti pianiną

Ar bandėte vienas ir Vilniuje pervežti pianiną

Prieš pradėdami mūsų didelių gabaritų daiktų pervežimo klausimo narpliojimą ir pokalbį kaip iš šalies atrodo pianino pervežimas, susipažinkime su wikipedija.org paskelbta informacija apie patį daiktą.

“Pianinas – klavišinis instrumentas, fortepijono atmaina. Pianino garsas išgaunamas klavišais, kurie sujungti su plaktukėlias, užgaunančiais stygą.

Priklausomai nuo registro vienam garsui priskiriamos 1-3 stygos. Tradicinis pianinas turi 88 klavišus, jo diapazonas siekia 7 oktavas (nuo A subkontroktavoje iki C penktojoje oktavoje). Pavadinimas kilęs iš itališko žodžio pianoforte, reiškiančio ‘tyliai – garsiai’. Pianiną išrado Bartolomeo Cristofori Florencijoje (Italija) apie 1698 metus. Seniausi išlikę instrumentai yra pagaminti XVIII a. II-ąjį dešimtmetį. Kartais būna du pedalai pianino apačioje. Vienas iš jų pailgina grojamą garsą, o kitas patylina. skelbta: wikipedia.org”

Tačiau wikipedijoje neradome visai kitokios informacijos, kuri mus domina labiausiai. Tai klausimas, kiek gi sveria nedidelis pianinai ir kiek gi sveria patys didžiausi royaliai. Taigi, mes pabandėme paieškoti internetinėse platybėse informacijos ir radome štai ką.

Pianinų svoris nėra vienodas, jis svyruoja nuo kelių šimtų kilogramų iki 600-700 kg. Tad įsivaizduokite, kaip tokį daiktą reikėtų pervežti, jei gyvenate Vilniuje, monolitiniame name, kuriame yra du liftai: keleivinis ir krovininis, tačiau krovininis dėl taupymo ir tokio lifto nenaudojimo kasdien, jis nedirba. Ką daryti tokiu atveju, juk rankomis, kad padėti sutiks koks ir 100 žmonių, vis tiek, dėl nestandartinio gabarito, pianino pervežimas į pirmą aukštą arba užkėlimas į vieną iš aukštų tikrai neįsivaizduojamas.

Bet nusiminti neverta, į pagalbą gali ateiti profesionalūs krovikai, kurie yra pervežę ne vieną pianiną ir skaičius jų siekia ne vienetais bet dešimtimis. Tokie specialistai puikiai išmano savo darbą, nes jei yra būtinybė ir bandoma sutaupyti laiko, jie pianiną tiesiog išardo, taip pat, išardo pianiną ir perveža jį patogiomis dalimis nesugadindami jo kaip instrumento paskirtį ir darbines bei muzikines funkcijas.

Kas gali būti geriau už nosies krapštymą kai kiti neša pianiną 🙂

Taigi, nėra tokių krovinių ar nestandartinių gabaritų daiktų, kurių negalėtų ar nesutiktų pervežti profesionalūs krovėjai ar liaudiškai tariant “grūščikai”. Tačiau, kai žmonės patys išbando persikraustymo smagumą ir sužino visas persikraustymo subtilybes, antrą kartą kraustytis patys nebenori, o visus darbus susako perkraustymo paslaugas teikiančioms įmonėms.

Nebijokite turėti pianino, šis instrumentas yra puikus, o puikaus muzikanto rankos juo gali sukurti didelius stebuklus ir nesvarbu, kad už kelių dienų jį teks pervežti.

Daugiau informacijos – kroviniu pervezimas vilniuje